O firmie

OVOTEK Sp. z o.o. istnieje od ponad 30 lat i jest jedną z największych w swej branży firm w Polsce. Początkowo zajmowała się chowem kur w systemie ściółkowym. Na początku lat 90-tych we wszystkich obiektach zostały zainstalowane technologie do klatkowego chowu drobiu. Rozwiązanie takie przyniosło znaczny wzrost produkcji jaja konsumpcyjnego. W 2000 roku podjęta została decyzja o wybudowaniu zakładu przetwórstwa jaj. Wybrano najnowocześniejszą linię produkcyjną, aby sprostać standardom Unii Europejskiej i cieszyć się aprobatą naszych Klientów.

Do produkcji masy jajowej pasteryzowanej używany jest surowiec wyłącznie z własnych ferm,  wyposażonych w systemy spełniające wymogi dyrektywy Unii Europejskiej 1997/74/EC. Nowoczesna technologia, świeży i dobrej jakości surowiec, bieżąca i szczegółowa kontrola parametrów technologicznych, przestrzeganie procedur związanych z utrzymaniem czystości i higieny produkcji, pełna certyfikacja stosowanych materiałów – są gwarantem zdrowotności i trwałości naszych produktów.

Ferma oraz przetwórnia jaj jest pod stałym nadzorem sanitarno – weterynaryjnym, co pozwala nieustannie monitorować jakość naszych produktów. Na początku 2004 roku firma uzyskała zgodę Powiatowego Lekarza Weterynarii na prowadzenie sprzedaży produktów jajczarskich na rynek Unii Europejskiej.

Swoim zasięgiem obejmujemy cały kraj oraz, przy indywidualnych ustaleniach, kraje całej Europy. Dysponujemy własnymi chłodniczymi środkami transportu, a także współpracujemy z firmą transportowo-spedycyjną, która specjalizuje się w przewozach towarów w temperaturach kontrolowanych (zgodnie z wymogami systemów HACCP oraz ISO), co gwarantuje naszym Klientom doskonałą jakość dostarczanego produktu.