CSR

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Woźniak

 

Z roku na rok stajemy się jako społeczeństwo, coraz bardziej świadomi tego, jaki wpływ na otoczenie oraz środowisko mają nasze wybory żywieniowe. Znaczenie ma nie tylko to, co jemy – czy ograniczamy mięso, spożywamy więcej warzyw i owoców, ale także to skąd one pochodzą. Czy wybieramy sezonowe produkty od lokalnych producentów, czy ich produkcja jest nowoczesna i zrównoważona, dzięki czemu ograniczają zużycie surowców. Nasze wybory pociągają za sobą konsekwencje, których jako konsumenci musimy być świadomi.

W Grupie Woźniak zdajemy sobie sprawę z zachodzących zmian i stojących przed nami wyzwań, dlatego  stosujemy zintegrowany proces produkcji. Z jednej strony wpływa to na utrzymanie wysokiej jakości, a z drugiej każdy etap jest nadzorowany, dzięki czemu ograniczamy straty zarówno w produktach, jak i energii. Zależy nam, aby produkcja, która nie jest obojętna dla środowiska, była zrównoważona i prowadzona zgodnie z najnowszymi wytycznymi, zachowując przy tym harmonię oraz szacunek w naszej organizacji oraz społecznościach, które są blisko nas.

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym pierwszym raportem poświęconym zrównoważonemu rozwojowi. Podsumowujemy w nim działalność naszej firmy w latach 2018-2020. Przedstawiamy nasze podejście oraz podjęte działania wynikające z celów zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialnego biznesu.

 

Pobierz raport >

 

Wsparcie inicjatyw społecznych

W Grupie Woźniak zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy częścią społeczności, zarówno tych lokalnych, związanych z obszarami naszej produkcji, jak i tych, do których docierają nasze produkty. Dzięki obecności i kontaktom ze współpracownikami, partnerami z różnych części Polski poznajemy ich potrzeby. Jako największy producent jaj w kraju chcemy wspierać, mieć wpływ na to, jakie zmiany zachodzą w społeczeństwie. Wierzymy w to, że kluczem dobrego biznesu jest dobre serce, dlatego działamy na rzecz branży, angażując się w działalność organizacji związanych z sektorem drobiarskim, ale i pomagamy bezpośrednio, wpierając wiele pozarządowych inicjatyw. Nasza działalność filantropijna widoczna jest na różnych płaszczyznach. Współpracujemy m.in. z organizacjami społecznymi, realizujemy darowizny rzeczowe oraz finansowe, edukujemy, angażujemy się w wydarzenia charytatywne i sportowe.

W Ovotek współpracujemy m.in. z:

Rak’n’Roll

Fundacja Rak’n’Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Od samego początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią. Spółka Ovotek wsparła działalność fundacji przy okazji realizacji projektu „50 inspirujących osobowości biznesu”.


Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobom nowotworową”

Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 1991 roku pomaga dzieciom chorym na raka w powrocie do zdrowia. Przez ten czas wsparła tysiące dzieci chorych na nowotwory z całej Polski.

 

Wsparcie inicjatyw lokalnych:

Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Lubiechowie